NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24.05.2020R.

„Oto ja jestem w wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
DYSPENSA OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ


WSKAZANIA BISKUPA GLIWICKIEGO 19.04.2020


1. Chcemy, na dzisiejszym majowym, wznieść nasze myśli i serca za Panem Jezusem wniebowstępującym.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, wraz z modlitwą o obecność Ducha św., dzieci i młodzież wraz z rodzicami !

3. W czwartek o 17.00 nadal jest Msza św. szkolna. W czasie jej sprawowania modlimy się szczególnie o światło Ducha św. w rozwiązywaniu wszystkich zadań dzieci.

4. W piątek o 15.00 modlitwa Koronki.

5. W następną niedzielę przypada termin tradycyjnej pielgrzymki mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. W tym roku będzie inaczej: o godz.13.00 będzie Msza św. w Bazylice Piekarskiej. Odprawi Ją Metropolita Katowicki abp Wiktor Skworc a wcześniej wygłosi orędzie społeczne. Z uroczystości będzie transmisja telewizyjna i radiowa. W Bazylice będą miejsca tylko dla delegatów dekanatu piekarskiego i zaproszonych gości. To oznacza, że w tym roku do MB Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja nie idziemy ani nie jedziemy.

6. W sobotę, 30 maja, nasz parafianin Michał Brzezina, przyjmie święcenia kapłańskie. Pierwszą Mszę św. odprawi w niedzielę, 31 maja, o godz. 11.00 w naszym kościele. Jako że przepisy sanitarne pozwalają na obecność u nas w kościele 119 osób,  zostawiamy miejsce gościom zaproszonym przez Prymicjanta. W tę niedzielę dla Parafian będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13.00. Prymicyjne majowe rozpocznie się o godz. 16.00. Wtedy będzie miejsce na życzenia . W niedzielę, 7 czerwca, ks. neoprezbiter Michał wygłosi kazanie i będzie udzielał błogosławieństwa  prymicyjnego z możliwością otrzymania obrazka  okolicznościowego.

7. Dziękujemy za pracę w minionym tygodniu na placu kościelnym.

8. Dziękujemy za ofiary złożone do koszyczka w minioną niedzielę,  za cegiełkę na projekt witrażu oraz za przelewy na konto w BSK.  Dzięki nim powoli wychodzimy z zapaści jaką mieliśmy w kwietniu. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i prosimy o dalsze różne formy odpowiedzialności za normalne życie Parafii. Dzisiaj kolektę także będzie można zostawić w koszyczkach na ostatnich ławkach wystawionych.

9. W GN dzisiaj polecamy ciekawy art. o  powrocie Pana  Jezusa na ten świat w którym był  a w którym my teraz żyjemy.

„ Ten Boga usłyszy, kto Go szuka w ciszy”. (Adam Mickiewicz)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej