NIEDZIELA - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej - 22.11.2020R.


1.           Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dziękujemy ojcu Jerzemu za wygłoszone Słowo Boże.

2.           Dzisiaj na godzinę 1500 zapraszamy  na Nieszpory odpustowe.

3.           W środę (25 listopada) przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

4.           W środę po rannej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.           W czwartek po Mszy świętej porannej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 800. O godz.  1700 Msza święta szkolna.

6.           W piątek o 1500 Kwadrans dla Miłosierdzia.

7.           Od najbliższej soboty co tydzień o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi św.

8.           Bardzo dziękujemy Parafianom za pracę na placu kościelnym przed Odpustem.

9.           W przyszłą niedzielę (29 listopada) rozpoczyna się Okres Adwentu.

10.            Przypominamy o konieczności noszenia maseczek w Kościele i zachowaniu odległości. W przedsionku jest płyn do dezynfekcji.

11.            Dziękujemy za dzisiejsze ofiary  przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zmianę ogrzewania
w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary. Także za wpłaty na konto parafialne.

12.            W dalszym ciągu zachęcamy do nabycia książki o wnętrzu naszego kościoła p.t. „Ku światłości”. Dostępna jest w kancelarii i zakrystii w cenie 35 zł.

13.            Do nabycie są świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie    13 zł., a małe po 6 zł.

14.            Przypominamy o pilnowaniu terminów rezerwacji miejsc grobowych na cmentarzu oraz opłatach za wodę i wywóz śmieci.

15.            W kancelarii można zapisywać intencje (także za zmarłych) Mszy św. na nowy rok.

16.            Polecamy Gościa Niedzielnego i prasę katolicką. Można również nabyć misyjne kalendarze oblackie na 2021 rok.